top of page
Family with kids in face mask in shoppin
Ana Sayfaya gidiniz

COVİD-19 PANDEMİSİ ÖNLEM PLANI

COVİD-19 PANDEMİSİ ÖNLEM PLANI: Metin
COVİD-19 PANDEMİSİ ÖNLEM PLANI: Metin
 1. Yavrularımızın okula geliş ve çıkış saatlerinde kalabalık olmaması için velilerimiz okul ve bina içine girmeleri istenmemektedir.

 2. Velilerimiz okul bahçesinde ya da dışarıda sosyal mesafeye dikkat ederek beklemeleri istenmektedir.

 3. Velilerimiz öğretmen ya da müdür ile görüşmeceği zaman randevu talebi alınacaktır.

 4. Yavrularımızın okula geldiklerinde mevcut maskelerini girişteki tıbbi atık çöp kutusuna atmaları istenmektedir. Hiç bir okulda olmayan ilk kez kurumumuzda uygulanan tıbbi atık çöp kutusu gün sonunda ücret karşılığında belediye görevlilerine teslim edilecektir. Ellerini ve ayakkabıların altı dezenfekte edilerek içeri alınacaktır.

 5. Yavrularımıza girişte ellerini yıkama eğitimi verilerek her gün yıkamaları sağlanacaktır ve siz ebeveynlerimiz tarafından belirlenen her gün kullanılmak üzere belirlenen bir çift ayakkabı ise okul girişinde değiştirilerek Pandemi süresince olası bulaş riski asgari seviyeye indirilecektir.

 6.  Okulumuza gelen yavrularımızın ve velilerimizin ateşi ölçülerek girişi yapılacaktır.

 7.  Okulumuzda sınıflarımız, giriş lobimiz, mutfağımız ve tuvaletlerimiz her gün dezenfektan buhar makinesi ile dezenfekte edilecektir.

 8.  Okulumuzdaki öğretmenlerimiz, idari personelimiz ve diğer çalışanlarımız TSE tarafından belirlenen standartlarda maske ile çalışacaklardır. Her 3 saatte bir maskeler değiştirilecektir.

 9. Okulumuzdaki personelimize iki hafta da bir Covid-19 testi yaptırılacaktır.

 10. Servislerimiz her gün dezenfekte edilecektir ve sağlık bakanlığımızın belirlediği yoğunluk sayısına göre öğrenci kabulü yapılacaktır. Velilerimizden yavrularımızı okula kendiniz getirip götürmesi istenmektedir.

 11. Okulumuzda her sınıfta dezenfektan ve %70 alkol bulunduran kolonya bulunacaktır. Öğretmenlerimizin kontrolünde yavrularımızın zarar görmeyeceği şekilde uygulanacaktır.

 12. Tuvaletlerimiz her kullanım sonunda temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

 13. Sık temas ile kullanılan sıralar, masalar, sandalyeler, kapı kolları, dolap kulpları, çeşme bataryaları tenefüs bitiminde yoğun şekilde temizlenecektir.

 14. En ufak herhangi hastalık belirtisi olan personel ve öğrencilerimizin (ateş, öksürük, nezle, nefes darlığı gibi belirtileri olan) okula alınmayacaktır.

 15. Çalışan personelin el hijyenine dikkat etmeleri sağlanacaktır.

 16. Sınıf ekipmanları ve aletleri düzenli olarak temizlenecek, %70’lik alkol ile dezenfekte edilelecektir.

 17. Sınıflarımız sık sık havalandırılacaktır.

 18. Öğün saatlerinde kullanılan tabaklar, kaşıklar ve çatallar tek kullanım olacaktır. Gerekli durumlarda okulumuzda bulunan mutfak dezenfeksiyon makinesinde yavrularımızın kullanacağı çatal, bıçak ve tabaklar dezenfekte edilecektir.

 19. Yemek vakitleri mümkün olduğu kadar sınıflarda yapılacak, sınıflarda mümkün olmadığı vakitlerde az sayıda öğrencimiz kullanacak ve bir grup çıktığı vakit yeteri kadar havalandırıldıktan sonra diğer grup alınacaktır.

 20. Bahçe kullanımı vakitlerinde sınıf sınıf çıkılacaktır.

 21. Bahçe vakitlerinde sıklıkla temas edilen yerler her grup kullanımı sonunda temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

 22. Yeni kayıt ve kayıt yenileme görüşmeleri randevu belirlenerek alınacaktır.

 23. Sınıflarımızın kapasitesinden daha az öğrenci bulundurulacaktır.

 24. Yavrularımız mümkün olduğunca okulumuzda bulunduğu vakitlerde maske takması istenmektedir. Bu sebeple yavrularımıza maske takmayı eğlenceli hale getirebilmek için her öğrencimiz kendi maskesini yapacak atölye saati uygulanacaktır.

 25. Yavrularımıza mümkün olduğu kadar az çalışan personelle temas etmesi istenmektedir. Bu sebeple sadece kendi öğretmenleri ile bulunmaları sağlanacaktır.

 26. Okulumuzda oyuncak olmayacak yavrularımız her gün evinden getirdiği oyuncağı ile oynayacaktır. Oyuncaklarını diğer arkadaşlarıyla paylaşılmasına izin verilmeyecek. Gün bitiminde oyuncakları evlerine götürecek ve siz değerli ebeveynlerimizden gerekli dezenfeksiyonu ve temizliğin yapılması istenmektedir.

Çapa 3
AEnB2Uq2yHbHQxQ-hneyQ245dnc2KMQmhlk2Zowe
Çapa 1
Çapa 2
COVİD-19 PANDEMİSİ ÖNLEM PLANI: Metin
Çapa 4
bottom of page