top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular: Metin

 Doğa akademi kimdir?

Gelişime ve geliştirmeye katkı sağlayarak “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiren , eğitime yön veren eğitim kurumu.

 Doğa online ne gibi hizmetler veriyor?

Okulda yapılan etkinlikleri çocuklara öğretmenler tarafından online olarak aktarıyor,öğrencilerin E-doğa siteminden giriş yapıp rahatlıkla tüm eğitim içeriklerini görüntüleyebildiği bu uygulama sayesinde okuldaki eğitimin evde de devam etmesini uzaktan dijital sistemle sağlanmaya deliksiz olarak devam ediyor. 

 Doğa online programının farkı nedir?

Her konuda yenilikçi olması , sınırsız olarak gün boyu kullanılabiliyor öğretmenler tarafından yapılan ödevler raporlanabiliyor, öğrencinin geliştirmesi gereken tüm alanlara özel bireysel ödevler gönderilebiliyor.

Doğa online müfredatını kimler tarafından hazırlıyor?

Okul müdürü,sınıf öğretmenleri ve ingilizce öğretmenleri ve branş öğretmenleri ile okulumuzda bulunan tüm kadronun yanısıra genel müdürlük bölüm başkanları tarafından da veli sistemlerini aktif halde kullanan bir kadro ile arka planda hizmet vermektedir.

Kurulum aşamalarını gösteren kurulum rehberi var mıdır?

Okul yönetimi programa nasıl giriş yapılacagı konusunda sizlerle video ve pdf dosyaları paylaşıp tekrar ihtiyaç duyarsanız birebir görüşme ile destek olmaktadır.

Bana gelen özel sms şifre mi nereye gireceğim?

Kişiye özel şifreler genel müdürlük tarafından sms ile sizlerle paylaşılıyor ve sizlerde e-doğa üzerinden şifre bölümüne yazarak giriş yapabiliyorsunuz. 

Online derse nereden katılacağım?

 E-doğa sayfasındaki canlı ders yazan kısıma tıklayarak sizin için oluşturulmuş canlı ders saatleri kontrol edebilir öğrenciye tanımlanan tüm canlı dersleri görüntüleyebilirsiniz, saati gelen ders için katıl diyerek derse katılım sağlayabilirsiniz.

Çocuğum okuyacağı online sınıfta kaç öğrenci olacak?

Online sınıf mevcutları kapasite olarak yüksek daha verimli olması için okul olarak bir iki part halinde dersler öğretmen tarafından ayarlanıyor.8 kişilk veya derse göre 14 kişilik gruplar halinde yapılabiliyor.

Derslerde gerekli metaryelleri daha önceden belirtiliyor mu?

Evet derste kullanılacak materyaller önceden bir gün öncesinde yapılacak canlı ders konusuna göre okul müdürü ve sınıf öğretmenleri tarafından belirlenip sizlere E-doğa veya mesaj ile bilgi geçiliyor.

Ders zamanı çocuğumun yanında durmam gerekiyor mu?

Hayır durmanıza gerek yok, dersler öğretmenler tarafından okul ortamındaki gibi işleniyor. Küçük yaş grubunda ilk 5-10 dakika eşlik etmeniz öğrenciyi ilk dersler için rahatlatabilir sonrasında öğretmen süreci verimli şekilde yönetiyor.

Ders saatini kaçırdık mı telafi yapılıyor mu?

Ders telafileri yapılamıyor, tüm canlı dersler bir hafta önceden sisteme işleniyor .Bir gün önceden belirtilen tarih ve saatte öğrencinin arkadaşlarıyla beraber işlenen derse katılımı bekleniyor. Ders sonrası katılmayan öğrenci ile bireysel görüşme sağlanıyor.

Program sonunda çocuğum ingilizce öğrenimi hangi aşamaya geliniyor?

Öğrencilerin okulda beklediğimiz düzeyde ingilizce aktif katılımları ve anlama ve konuşma becerilerinin gelişim ivmelerinin yükseliyor. Anaokulu yaş grubu için ingilizce sevme ve konuşma arzusunu pekiştirmek günlük yaşam dilini kullanabilmeyi hedefliyor. 

Programa ikinci ay katıldım birinci ayın eksikliğini hissedermiyim?

Öğrencinin önceden okula gidiyor veya hiç okulla tanışmıyor olması durumu etkileyebilir fakat sizlerin evde bireysel olarak yürüttüğünüz eğitici etkinlikler ile öğrencinin geliştirmesi gereken alanlar öğretmen okul müdürü okul psikologu tarafından araştırılıp derse hazırlığı sağlanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular: SSS
Sıkça Sorulan Sorular: Metin
Sıkça Sorulan Sorular: Müşteri Görüşleri Formu
bottom of page